Siła koloru - wstęp do analizy kolorystycznej

0
Siła koloru - wstęp do analizy kolorystycznej

System ten opiera się na podziale na 12 pór roku, które opisują różne palety kolorów, w tym zarówno jasne, jak i ciemne odcienie, czyste oraz zgaszone, a także kolory ciepłe, jak i zimne. Analiza kolorystyczna pomaga wybrać odpowiednie kolory ubrań, makijażu i dodatków, które podkreślą naturalne odcienie skóry, włosów i oczu. Jeśli nie jesteś pewna, co do Ciebie pasuje, trudno znaleźć Ci odpowiednie kolory, w których dobrze się czujesz i wyglądasz, to przeprowadzenie analizy jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Dobrze dobrane kolory potrafią zdziałać cuda, mogą odjąć lat ,podkreślić urodę, a cera zyska blasku. Dzięki analizie kolorystycznej do swojej szafy wprowadzisz odpowiednie kolory, a także łatwiej odnajdziesz się podczas zakupów. 

Czy analiza kolorystyczna jest skuteczna?

W internecie znajdziecie bardzo dużo informacji o analizie kolorystycznej, ale niestety duża część informacji jest już nieaktualna. Często trafiam na przestarzałe informacje z lat 90, których autorzy, zdążyli je zaktualizować, a mimo to, ich pierwotne wersje, wciąż krążą w internecie... Inny częsty błąd w podejściu do analizy kolorystycznej  to zbyt uproszczone podejście. Niektórzy uważają, że wystarczy określić odcień, czyli temperaturę koloru w uproszczeniu: czy uroda jest ciepła czy chłodna. Myślisz, że taka uproszczona metoda zadziała? Niestety nie. W naszym kraju dość często spotyka się na przykład urodę przygaszoną, która charakteryzuje się cieplejszym odcieniem tęczówki oka, przygaszonym trudnym odcieniem cery i tak zwanym „mysim” odcieniem włosów? Dlatego takie uproszczone podejście nie sprawdzi się u większości osób, wiele typów kolorystycznych jest również mieszanych czyli ciepło-chłodnych lub chłodno-ciepłych. Skrajnie ciepłych i skrajnie chłodnych typów urody występuje mniej. W ocenie kolorystyki urody powinno się brać pod uwagę wszystkie atrybuty koloru. Wyróżniamy także atrybut chromatyczności, więc kolor może być czysty lub przygaszony oraz atrybut waloru, tak więc kolor może być jasny lub ciemny. Podsumowując analiza kolorystyczna jest bardzo skuteczna jeśli zostanie przeprowadzona profesjonalnie

Wyróżniamy typy urody w których:

Dominuje atrybut waloru:

Jasne (Light)

Ciemne (Deep)

Dominuje atrybut chromatyczności:

Czyste (Clear)

Przygaszone (Soft)

Dominuje atrybut odcienia (temperatury)

Ciepłe (Warm)

Chłodne (Cool)

W systemie nowoczesnej analizy wyróżniam 12 typów kolorystycznych.

Light Spring Jasna wiosna, typ jasny

Warm Spring Ciepła wiosna, typ ciepły

Clear Spring Czysta wiosna, typ zgaszony

 

Light Summer Jasne lato, typ jasny

Cool Summer Chłodne lato, typ chłodny

Soft Summer Zgaszone lato, typ zgaszony

 

Soft Autumn Zgaszona jesień, typ zgaszony

Warm Autumn Ciepła jesień, typ ciepły

Deep Autumn Ciemna jesień, typ ciemny

 

Clear Winter Czysta zima, typ czysty

Cool Winter Chłodna zima, typ chłodny

Deep Autumn Ciemna Zimna, typ ciemny

 

Niektóre osoby mogą pożyczać kolory od swojego typu siostrzanego na przykład typ urody jasna wiosna od jasnego lata i na odwrót - oceniam to indywidualnie podczas analizy kolorystycznej. Upraszczając, gdyż zależy to od indywidualnych cech urody, można powiedzieć, że dla każdego można dobrać ciepłe kolory i chłodne kolory lub relatywnie ciepłe i relatywnie chłodne kolory. Przykładem może być tu typ Soft Summer oraz Soft Autumn czy Deep Autumn, oraz Deep Winter. Tym samym, w palecie kolorystycznej docelowo można mieć chłodniejsze i cieplejsze kolory. 

 

Jak wygląda nowoczesna analiza kolorystyczna?

Otóż nowoczesna analiza kolorystyczna polega na indywidualnym doborze kolorów w systemie 12 pór roku. Ciężko jest znaleźć dwie osoby w jednym typie kolorystycznym, które będą miały identyczną paletę kolorów dlatego podczas analizy kolory dobieram indywidualnie.

 

Podczas analizy wytłumaczę Ci:

jakie kolory nosić a jakich unikać,

jakie kolory będą bazą kolorystyczną,

jaki jest Twój naturalny kontrast i dlaczego jest to ważne,

jak łączyć kolory ubrań,

dobiorę kolor pomadki.

 

Jeśli jeszcze nie wiesz jakim typem urody jesteś to zapraszam do kontaktu. Zajmuję się analizą kolorystyczną stacjonarnie oraz online, jestem dyplomowaną kolorystką i z chęcią określę Twój typ urody :)

Więcej informacji o usłudze znajdziesz tutaj:

Analiza kolorystyczna stacjonarna
Analiza kolorystyczna on-line

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl