Siła koloru - wstęp do analizy kolorystycznej 0
Siła koloru - wstęp do analizy kolorystycznej

Co to jest analiza kolorystyczna? W pierwszej kolejności wyjaśnię czym właściwie jest i na czym polega analiza kolorystyczna. Analiza kolorystyczna w systemie 12 pór roku to metoda dobierania kolorów, które najlepiej pasują do karnacji, włosów i oczu danej osoby w zależności od jej typu kolorystycznego czyli typu urody.

czytaj całość »
Typy kolorystyczne: Ciepła Jesień Warm Autumn 0
Typy kolorystyczne: Ciepła Jesień Warm Autum

Zapraszam na kolejny - już ósmy artykuł z cyku dwunastu typów kolorystycznych, tym razem przedstawię Wam typ urody: Ciepła Jesień / Warm Autumn. Jeśli nie odnalazłaś swojego Typu kolorystycznego w pozostałych 7 artykułach to może właśnie Ciepła Jesień będzie twoim typem urody. Jeśli jesteś zainteresowana tym tematem to zapraszam dalej :)

czytaj całość »
Typy kolorystyczne: Zgaszona Jesień Soft Autumn 0
Typy kolorystyczne: Zgaszona Jesień Soft Autumn

Uroda Zgaszonej Jesieni jest neutralna i stonowana - bez wyraźnego kontrastu pomiędzy odcieniami skóry i włosów. Możemy dostrzec chłodniejsze i cieplejsze tony z przewagą tych ciepłych. Jeśli chcesz sprawdzić czy jesteś typem kolorystycznym Zgaszona Jesień zapraszam do przeczytania artykułu.

czytaj całość »
Typy kolorystyczne: Zgaszone Lato Soft Summer 0
Typy kolorystyczne: Zgaszone Lato Soft Summer

Jej uroda jest stonowana, zgaszona - bez wyraźnego kontrastu pomiędzy odcieniami skóry i włosów. Możemy dostrzec chłodniejsze oraz cieplejsze tony z przewagą tych pierwszych. W tej urodzie nie występują nasycone, mocne kolory. Barwy dla Zgaszonego Lata są przygaszone szarością i stonowane. Zapraszam do czytania dalej :)

czytaj całość »
Typy kolorystyczne: Czysta Wiosna Clear Spring 0
Typy kolorystyczne: Czysta Wiosna Clear Spring

Uroda Czystej Wiosny jest wyrazista oraz kontrastowa. Oko jest błyszczące (biała, czysta białkówka oka), a cera porcelanowa. Aby upewnić się, czy jest się Czystą Wiosną warto zrobić test czerwonej pomadki w ciepłym intensywnym odcieniu. Jeśli użyta pomadka podbije kolor oka, a nie zdominuje, to jest duże prawdopodobieństwo, że jesteś Czystą Wiosną.

czytaj całość »
Typy kolorystyczne: Jasna Wiosna Light Spring 0
Typy kolorystyczne: Jasna Wiosna Light Spring

Jej uroda jest jasna, delikatna, stonowana. Mieszają się tu cieplejsze oraz chłodniejsze tony  z lekką przewaga tych ciepłych. Kontrast pomiędzy włosami, oczami i skórą jest niski. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam do lektury artykułu :)

czytaj całość »
Typy kolorystyczne: Jasne Lato Light Summer 0
Typy kolorystyczne: Jasne Lato Light Summer

Jej uroda jest jasna, subtelna, pozbawiona wyrazistości. Barwy dla Jasnego Lata są delikatne, pastelowe przeważają chłodniejsze tony a ciepłe w mniejszym stopniu. Kontrast pomiędzy włosami, oczami i skórą jest niski. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszam do czytania dalej :) 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl