Typy kolorystyczne: Chłodne lato Cool Summer

0
Typy kolorystyczne: Chłodne lato Cool Summer

Chłodne Lato jest jednym z niewielu typów urody, gdzie na foliach czy chustach złoto-srebrnych rozpoznamy typ urody. Dzieje się tak, ponieważ jest to skrajny - chłodny typ urody, którego głównym atrybutem jest Odcień czyli temperatura koloru. Inne skrajne typy urody, gdzie sprawdzi się test na foliach złoto-srebrnych to: Chłodna Zima, Ciepła Wiosna oraz Ciepła Jesień. Pozostałe osiem typów urody charakteryzują się innymi atrybutami czyli: Walorem (jasny lub ciemny) oraz Chromatycznością (czysty lub zgaszony).

Jak rozpoznać Chłodne Lato?

Uroda Chłodnego lata jest wyraźnie chłodna, skóra jest jasna, często zaróżowiona. Kolorystyka twarzy jest średnio nasycona, nie jest czysta ani intensywna lecz stonowana, może posiadać niewielką domieszkę szarości. Taka chłodna uroda niekorzystnie wygląda w cieplejszych kolorach, po tym możemy ją odróżnić od pozostałych letnich typów urody. 

Atrybuty Chłodnego Lata: Chłodne, Zgaszone, Jasne

W określeniu typu kolorystycznego najważniejsze są dwa pierwsze atrybuty.

Najważniejszym atrybutem urody Chłodnego Lata jest “cool” czyli “chłodny”. Nie sprawdzą się tutaj kolory ciepłe, takie jak żółcie czy pomarańcze. Drugi atrybut wskazuje, że kolory powinny być lekko przygaszone, stonowane. Trzeci atrybut nie wpływa na wynik analizy lecz ma wpływ na dobór kolorów do palety, oznacza, to że kompozycje kolorystyczne powinny być oparte raczej na jaśniejszych kolorach w przeciwieństwie do typu siostrzanego - Chłodnej Zimy, której stylizacje będą się opierać na ciemniejszych kolorach.

Typ siostrzany Chodnego Lata: Chłodna Zima

Oznacza to, że teoretycznie do palety kolorystycznej Chłodnego Lata mogą pasować niektóre kolory z palety Chłodnej Zimy, jednak balans ten ustalam indywidualnie podczas analizy kolorystycznej.

Skóra, włosy i oczy, czyli jak rozpoznać typ urody Chodne Lato?

Chodne Lato to jeden z typów urody, charakteryzujący się specyficznymi cechami skóry, włosów i oczu. Osoby należące do tego typu urody wydobywają swoje naturalne piękno, stosując odpowiednie kolory i odcienie w makijażu oraz ubiorze. W celu zrozumienia i podkreślenia urody Chodnego Lata, warto przyjrzeć się dokładniej cechom skóry, włosów i oczu, które definiują ten typ urody.

Skóra - jasna, często zaróżowiona.

Włosy - od blond po jasne brązy, z popielatymi tonami.

Oczy - chłodny odcień: błękitu, szary, szaro-niebieskie, szaro-zielone, niebiesko-zielony, orzechowo-szary.

Kolory z palety Chłodnego Lata powinny powinny być chłodne oraz delikatnie przygaszone. Chłodne Lato ze względu na swój typ siostrzany, czyli Chłodną Zimę czasami może włożyć do swojej palety niektóre czyste kolory z jej palety: fuksje, mocny fiolet, purpurę, wino.

Paleta kolorystyczna dla Chłodnego Lata, czyli jakie kolory będą pasować do tego typu urody?

Wybieraj chłodne, stonowane kolory, przez które wybija undertone szarości lub różu.
Będzie to np.: śnieżna biel, mleczna biel, błękit królewski, chabrowy, jasne błękity, turkus, róże od zgaszonych po fuksję, granaty, wszelkie szarości, srebro, lila, róż, lawendowy, butelkowa zieleń, pistacjowa. Można również zdecydować się na beże, czyli kawa z mlekiem, kamienny brąz oraz malinowa czerwień. Wiśniowy oraz bordo mogą się sprawdzić w dodatkach.

paleta kolorystyczna typu urody chłodne lato cool summer

Połączenia kolorystyczne dla Chłodnego Lata:

Kolory w stylizacjach powinny być zestawione harmonijnie, bez wyrazistych kontrastów. Największy kontrast na jaki może pozwolić sobie Chłodne Lato to połączenie bieli i granatu. Zestawienie czerni i bieli sprawdzi się tylko u typów zimowych, dla lata będzie zdecydowanie za mocne. Połączenie kolorów z palety Chłodnego Lata z czernią także będzie zbyt ciężkie optycznie.

Jakich kolorów powinna unikać Chłodne Lato?:

Przede wszystkim ciepłych, kontrastowych i ciemnych, np.: czerni, karmelu, musztardy, odcieni ceglastych, rudości, rdzawych, pomarańczu, ciepłych czerwieni, akwamaryny, ciepłych zieleni - np. jabłkowej, wiosennej.

Kolory metaliczne oraz biżuteria:

Z kolorów metalicznych sprawdzą się chłodne srebrzyste odcienie.
Z biżuterii polecam: srebro, białe złoto lub platynę. Sprawdzą się także perły, kryształy, diamenty, rubiny, szafiry i szmaragdy.

Znane osoby o typie urody Chłodne Lat to Christie Birnkley, Jessica Biel, Denise Richards.

Zapraszam do skorzystania z moich usług analizy kolorystycznej, zarówno osobiście, jak i online. Jako dyplomowana kolorystka mogę profesjonalnie określić Twój typ urody. Jeśli jeszcze nie odkryłaś/eś, jaki to Twój styl, chętnie Ci w tym pomogę!
W kolejnym wpisie omówię typ: Zgaszona Jesień.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl