Typy kolorystyczne: Czysta Wiosna Clear Spring

0
Typy kolorystyczne: Czysta Wiosna Clear Spring

Uroda Czystej Wiosny jest wyrazista oraz kontrastowa. Oko jest błyszczące (biała, czysta białkówka oka), a cera porcelanowa. Aby upewnić się, czy jest się Czystą Wiosną warto zrobić test czerwonej pomadki w ciepłym intensywnym odcieniu. Jeśli użyta pomadka podbije kolor oka, a nie zdominuje, to jest duże prawdopodobieństwo, że jesteś Czystą Wiosną. Uroda ta posiada wysoki kontrast, można to zobaczyć na czarno-białej fotografii.

Atrybuty: czysta, ciepła, jasna

W określeniu tego typu kolorystycznego najważniejsze są dwa pierwsze atrybuty. Pierwszy atrybut oznacza, że uroda jest “czysta”, czyli pozbawiona szarości. Drugi atrybut oznacza, że w urodzie jest dużo ciepła. Trzeci atrybut, który jest mniej ważny mówi o tym, że ten typ urody najlepiej zaprezentuje się w stylizacjach o jaśniejszych wariantach kolorystycznych.

Typ siostrzany Czystej Wiosny: Clear Winter / Czysta Zima

Oznacza to, że teoretycznie mogą tu pasować niektóre kolory z palety Czystej Zimy/ Clear Winter. Zakres ten jednak ustalam indywidualnie podczas analizy kolorystycznej.

Skóra: Jasna, porcelanowa.

Włosy: Od odcienia blond - platyna, po ciemne brązy. Odcień włosów powinien być jednolity bez domieszki szarości.

Oczy: Intensywny kolor tęczówki, czysta, błyszcząca białkówka oka.

Znane osoby o typie urody Czystej Wiosny to: Adrianna Lima, Julianne Hough, Miranda Kerr, Nicole Richie, Heather Graham

Kolory dla Czystej Wiosny:

Kolory z palety Czystej Wiosny powinny być czyste, nasycone oraz jaskrawe. Czysta Wiosna, ze względu na swój typ siostrzany - Czystą Zimę, może włożyć do swojej palety niektóre chłodniejsze kolory np. electric blue czy kobalt. Czysta Wiosna może sięgać po cieplejsze, jak i chłodniejsze odcienie, lecz ze względu na przynależność do wiosennych typów urody polecam częściej wybierać te cieplejsze.

Jakie kolory będą najlepsze dla typu urody Czysta Wiosna?

W przypadku typu urody Czysta Wiosna, najlepiej sprawdzą się: kolory czyste, kontrastowe, neony. Warto więc zdecydować się tutaj na: czystą biel, czerń, limonkę, kanarkową żółć, fuksje, klasyczną czerwień oraz pomidorową, oranż, pomarańcz, szmaragd, karmel, ciepłe zielenie, chaber, kobalt - właśnie takie kolory świetnie podkreślą ten typ urody.

paleta kolorystyczna dla typu urody czysta wiosna clear spring

Jakich kolorów powinna unikać Czysta Wiosna?

Odcieni złamanych, zgaszonych takich jak ceglasta czerwień, oliwka. Pastele tylko w połączeniu z neonami lub innymi nasyconymi kolorami. Nie polecam także kompozycji opartych tylko i wyłącznie na czerni, należy ją połączyć z jaskrawymi kolorami z palety.

Połączenia kolorystyczne dla Czystej Wiosny
Ten typ urody ma ogromny potencjał stylizacyjny. Uniesie kolory oraz połączenia, w których żadne inne typy urody nie wyglądają dobrze. Może nosić czerń w połączeniu z jaskrawymi kolorami ze swojej palety, aby stworzyć kontrast.

Odcienie metaliczne i biżuteria:
Dla Czystej Wiosny doskonale sprawdzi się klasyczne złoto, ale może także nosić srebro, nie polecam za to starego złota.

Najlepsza biżuteria to wyrazista, o dużych formach. Odpowiednie kamienie to: szafiry, szmaragdy, rubiny, brylanty oraz kryształy. Pasować będzie tutaj także plastikowa neonowa biżuteria.

Style w modzie:

Czysta Wiosna świetnie odnajdzie się w stylach Glam Rock czy Pop Art. Idealnym przykładem w stylu Pop Art będzie tu sukienka Mondrian zaprojektowana przez Yves Saint Laurent.

Jeśli jeszcze nie wiesz jakim typem urody jesteś zapraszam do kontaktu. Zawodowo zajmuję się analizą kolorystyczną (stacjonarnie oraz online), jestem dyplomowaną kolorystką i z chęcią zajmę się określeniem Twojego typu urody :)

W kolejnym wpisie omówię typ: Jasne Lato / Light Summer.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl